semifinale vrutky vs jokerit

VRÚTKY vs JOKERIT. Semifinále číslo 2!

Výsledky vzájomných zápasov v tejto sezóne:

8. kolo: HBK Kometa Vrútky – Jokerit Petržalka 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Góly a asistencie: 1. Zeman (Učník), 10. Učník (Fillo), 16. Fillo (Lihan), 29. Lihan (Fillo), 30. Rechtorík (Greňo, Zeman), 32. Rechtorík (Hlaváč), 37. Rechtorík (Vidlár, Čavajda) –  26. Axamit (Varga), 29. Kurtín (Metzner, Chromiak), 45. Varga (Sodoma)

21. kolo: Jokerit Petržalka – HBK Kometa Vrútky 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Góly a asistencie: 19. Kováč Ro. (Božik), 22. Varga (Axamit, Božik), 31. Božik (Kurtín), 35. Chudý (Axamit) – 1. Čavajda, 3. Zeman (Čavajda), 26. Parobok (Hlaváč), 26. Matuška (Rechtorík), 27. Rechtorík (Parobok)

 

Aj v prípade tejto série nás zaujímal názor z táborov iných tímov. Niektorí tipujú ako víťaza Vrútky, iní Jokerit, odohrať by sa však mala dlhá séria plná pekného hokejbalu

Richard Válek (HBK Hokejmarket Skalica): Túto sériu je ťažké tipovať. Obaja súperi majú svoju kvalitu, sú vyrovnaní. Oba tímy majú silných brankárov, Vrútky majú možno lepšiu obranu, Jokerit zas veľkú silu v útoku. Miro Božik je veľký hráč, ale aj Vrútky majú šikovných útočníkov, takže to bude pekný hokejbal.

Milan Murček (HBK Diaková): Od tejto série očakávam vyrovnané zápasy, plné súbojov a presiloviek, ktoré budú rozhodovať. Kometa začína doma a ak zvládne prvé domáce zápasy, tak si postup ustráži. Tipujem 3:2 na zápasy pre Kometu.

Lukáš Horváth (Leaders Ružinov): Podla mňa to bude napínavá, vyrovnaná a veľmi vypätá séria. Myslím, že sa bude hrať každý duel do poslednej minúty. Rozhodujúci bude vždy záver zápasu. Môžeme očakávať nejaké predĺženie, rozhodujúce budú aj výkony brankárov. Myslím, že postúpi disciplinovanejší celok. Očakávam sériu na päť zápasov, mierne favorizujem Jokerit.

semi lg pb

1. semifinále. PROTEF vs. LG. Kto sa bude tešiť po sérií?

Výsledky vzájomných zápasov v tejto sezóne:

6. kolo: LG ABhokej Bratislava – PROTEF Považská Bystrica 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)
Góly a asistencie: 18. Rímsky (Kanich) – 18. Čičala F. (Rufati), 25. Rufati (Bušovský), 26. Šamaj (Demáček, Miške), 30. Krčmárik (Piják, Bednár), 35. Čičala T. (Švantner, Rufati), 42. Čičala F. (Bušovský, Rufati)

19. kolo: PROTEF Považská Bystrica – LG ABhokej Bratislava 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly a asistencie:
26. Rufati (Kukučka), 36. Škrabko (Demáček) – 27. Velčický

 

 

Na názor na túto sériu sme sa opýtali aj hráčov iných tímov. Ako ju vidia? Ako predčasné finále

Tomáš Urbaník (HBC Enviform Třinec): Sériu medzi LG AB hokej Bratislava a HBK PROTEF Považská Bystrica považujem za predčasné finále Slovenskej hokejbalovej extraligy. Ide o dva špičkové kluby HEL s kvalitným kádrom a dobrým zázemím. Pre mňa bude zaujímavé sledovať, ako si o niečo skúsenejšie LG poradí s neukojenou túžbou po víťazstve, ktorá koluje v žilách „hladného“ PROTEFU.
V prvom kole s Martinom zistili, o čom je play-off, prispôsobili sa a na ihrisku nechali všetko. Na druhej strane si Bratislavčania nevídane ľahko poradili s obhajcom titulu zo Skalice. Ťažko tipovať budúceho finalistu. Na výkon mužstva vplýva toľko faktorov, že aj keby som ich všetky poznal, nechcem uberať z výnimočného športového zážitku, ktorý fanúšikom táto séria určite prinesie. 

Radovan Cerjan (HBK Diaková): V tejto sérii azda ťažko nájsť favorita, ktorý by ju mal jednoznačne ovládnuť a vyhrať. Bude to vyrovnaný boj dvoch tímov, ktoré počas sezóny ukázali, že patria medzi najlepšie v súťaži a túto sériu by som označil za predčasné finále. Oba tímy si budú chcieť udržať domáce prostredie, a preto očakávam sériu hranú na päť zápasov. Rozhodujúca by mohla byť skúsenosť hráčov LG, ktorí sa už niekoľko ráz zúčastnili finále a tento rok to budú chcieť potvrdiť svojimi výkonmi. Diváci si určite prídu na svoje a uvidia množstvo pekných kombinácií a gólov.

Dávid Reľovský (MŠK Vippokerpro Kežmarok): Podľa mňa to bude séria na štyri zápasy. Tipujem vyrovnaný výkon z oboch strán. Rozhodujúce budú štandardné situácie ako presilovky či oslabovky a najmä výkon brankárov. Môj tip na postup je LG.