LG radosť po 4. zápase

Fanúšikovia sa tešia, bude 5. zápas!

Hokejbalisti z hlavného mesta odvrátili v tomto Play off už 4. mečbol svojho súpera ( 3 krát proti Považskej Bystrici a raz proti Vrútkam. Ich túžba po titule je veľká.

Poďme pekne po poriadku.

Sobota a veľký boj. Stav série po prvých dvoch zápasoch bol 1-1 a v Bratislave sa čakali veľké boje. Tento scenár sa aj naplnil. Sobota priniesla hokejbal svetovej úrovne. Pohyb, technická vyspelosť, napätie a dráma do posledných sekúnd, toto všetko mal 3. duel série medzi LG a Kometou. Slabší začiatok zo strany Vrútok dodal domácim odvahu, tí svojou obrovskou aktivitou hádam aj prepálili úvod, čo sa im možno v  konečnom zúčtovaní zápasu stalo osudným. Vrútočania postupne pridávali a v druhej polovici zápasu ovládli hru. Za stavu 1-3 vo svoj prospech sa však nevyhli vylúčeniam, a to je proti LG vždy veľmi nebezpečné, hlavne v Bratislave. Kontaktný gól Vavra dal zápasu veľký náboj, Vrútočania si však víťazstvo umnou hrou postrážili. Treba priznať, že brankár Bolibruch mal aj šťastie a to najmä pri nahodení Mikulčíka od modrej čiary, keď mu loptička vypadla a na pár sekúnd nevedel kde je. Ani Ondrúšek, ani nikto iný z LG však nedokázali tento moment využiť a tak sa Kometa právom ujala vedenia v sérií.

20180519_134905

Nedeľa a 7:0. Triumf pre LG nad všetky očakávania.  Kto bol prítomný v Bratislavskej 5 points ball hockey garden ten vie, že sa nerodil tak ľahko. Vyrovnaná prvá tretina zápasu, na konci ktorej bolo odpískané trestné strieľanie, zavŕšené výbornou exekúciou domáceho Marcineka. Rozhodujúci hráč zápasu Adam Fumač, ktorý excelentne pri druhom góle stál presne tam, kde mal a pohotovo skóroval. Pri treťom góle potom využil nepozornosť obrancu hostí a krásne zakončil samostatný nájazd. Tento moment definitívne zlomil snahu Vrútok, ktoré sa v nedeľu predstavili bez svojho najproduktívnejšieho hráča Rechtoríka. A veru Komete chýbal. Pretože šance hostí v prvej tretine i nastrelené brvno za stavu 1-0 v tej druhej, ich naozaj môžu mrzieť.

1. gól zápasu v podaní Marcineka padol po nariadenom trestnom strieľaní v poslednej sekunde prvej tretiny
1. gól nedeľného zápasu v podaní Marcineka padol po nariadenom trestnom strieľaní v poslednej sekunde prvej tretiny

Fanúšikovia sa tešia, bude 5. zápas! Nemrzí to však všetkých nestranných fanúšikov hokejbalu, tejto krásnej hry, pretože sme sa všetci dočkali toho najkrajšieho vyvrcholenia sezóny. Rozhodne sa v 5. zápase vo Vrútkach, na mieste, kde hokejbal milujú a sú mu oddaní už roky. Partia okolo Libora Pomikáleka a Miroslava Daubnera si takýto  vrchol svojho snaženia určite zaslúži. A zaslúžia si ho aj Vrútky. Na to, aby ich rozprávka mala zlatý koniec, však budú musieť pracovať v zápase veľmi tvrdo. 45 a možno aj 55 minút. Pretože LG Bratislava je späť a možno ešte silnejšie ako predtým.