baraz tri-ind

Indiáni vyzvú Třinec, budú skalpovať aj v zahraničných teritóriách?

Baráž o HEL 2018/2019 sa dostala do svojej druhej fázy, v sobotu po prvý krát skrížia zbrane hokejbalisti Třinca a Indians Bratislava. Tí vyhrali svoju mini sériu s Novými Zámkami a tešia sa na ďalšiu výzvu.

Patrik CIeslar, Enviform Třinec: „Do baráže ideme s tým, že budúcu sezónu chceme hrať najvyššiu Slovenskú súťaž, súťaž trojnásobných majstrov sveta, a urobíme všetko preto, aby nám to vyšlo. Chceme po našom jesennom zmare, kde sme sa úplne stratili, nadviazať na úspešnú jarnú časť, v ktorej sme hrali ten náš, třinecký hokejbal a ukázali, že do ligy právom patríme. Baráž je veľmi „ošemetná“ súťaž, a my žiadneho súpera nemienime podceniť. Ideme  s pokorou, uznávame silu nášho súpera, indiáni dokázali, že sú veľmi silní Veríme, že vyhraje športovo lepší tím a chceme ním byť my. Pretože chceme písať svoju hokejbalovú históriu u našich najbližších susedov!“

Tomáš Vodička, Indians Bratislava: „Do Třinca cestujeme s tou istou zostavou ako do Zámkov. Stále nás trápia zranenia, ale ideme s pokorou a hlavne bojovať!“

Program série medzi Třincom a Bratislavou:

1. 6. 2018 – 1. zápas: 10:00 hod. HBC Enviform Třinec – Bratislava Indians
  2. 6. 2018 – 2. zápas: 10:00 hod. Bratislava Indians – HBC Enviform Třinec
  3. 16. 6. 2018 – prípadný 3. zápas:10:00 hod. HBC Enviform Třinec – BA Indians

V týchto stretnutiach sa hrá až do rozhodnutia, čiže v prípade nerozhodného stavu po normálnom hracom čase sa zápas predlžuje o 10 minút. V prípade, že niektoré družstvo v predĺžení strelí gól, stane sa víťazom stretnutia, v prípade, že gól v predĺžení nestrelí žiadne družstvo, pokračuje sa samostatnými nájazdmi, na každej strane po 5, ak sa nerozhodne, tak po jednom až do rozhodnutia. Do HEL ročníka 2018/2019 postúpi mužstvo, ktoré zvíťazí v dvoch zápasoch.