rampacek

Milan Rampáček: Jarná časť podľa mňa opäť ukáže, že slovenská extraliga je na výbornej úrovni

Po mierne rozpačitom úvode sezóny postupne pridával tím Hokejmarket Skalica na obrátkach a v závere jesennej časti už bolo zjavné, že aj v tomto ročníku HEL treba so Skaličanmi rátať v boji o najvyššie priečky.

Tomuto cieľu podriadili Skaličania aj zimnú prípravu, ktorá bola podľa slov Milana Rampáčeka naozaj náročná: „S Mišom Salajkom sa každý rok staráme o prípravu a myslím, že je z roka na rok tvrdšia. Liga je kvalitná, keď to človek nenaberie cez zimu, je to potom cítiť. Neviem posúdiť, ako sú na tom iné kluby, ale možno, keby si vyskúšali náš tréning, tak na ďalší by už neprišli. Napokon, tak to býva aj u nás v klube, niektorí prídu na jeden tréning a na druhom sa už neukážu. Je to fakt peklo,“ hovorí Rampáček.

Chcú semifinále

Spomínaná absencia na väčšom počte tréningov bola zároveň jedným z najväčších problémov skalickej zimnej prípravy: „S dochádzkou nie sme veľmi spokojní, na tréningy chodíme ôsmi až desiati. Najhoršie je, že väčšinou sme tam tí starší, mladším sa nechce a zamrzí. Ale azda sa to naštartuje, pomôcť by mohla zmena času, bude viac svetla, všetci sa preberú. Jarná časť podľa mňa opäť ukáže, že slovenská extraliga je na výbornej úrovni a dúfam, že Skalica sa dostane až do semifinále. V kútiku duše verím, že by sme tam mali byť, ale liga je nesmierne kvalitná. Môžeme vypadnúť v prvom kole a nebude to nič udivujúce.“

Pomôcť by k tomu Skaličanom mal aj útočný dvojzáprah Rampáček – Martinusík, ktorý žal úspechy na nedávnom vyhlasovaní Hokejbalistu roka 2017. Jaroslav Martinusík skončil vo výslednom poradí ankety na štvrtej priečke, Milan Rampáček bol druhý. „Konkurencia je každým rokom väčšia, nielen hráči zo zlatého tímu, ale aj hokejbalisti v extralige sú výborní. Je to ocenenie za celú tú ročnú či dvojročnú prácu, určite teší aj to druhé miesto. Som nesmierne spokojný, že to vyhral Stanko (Petrík, pozn. red., lebo za tie výkony, čo roky podával či už v klube alebo v slovenskej reprezentácii, si to určite zaslúži,“ uviedol na margo svojho umiestnenia i víťaza ankety Rampáček.

Odštartujú proti Jokeritu

Pred jarnou časťou patrí Skaličanom tretia priečka tabuľky, navyše, ešte stále sú aj úradujúcimi majstrami extraligy. Prípadná obhajoba titulu by mohla byť náročnejšia aj kvôli väčšej motivácii súperov, ktorí vo vzájomných zápasoch budú chcieť získať skalp majstrovského celku…

„To si nemyslím. Skalica už dlhodobo  patrí medzi špičku, už veľa ráz sa spomínalo, že teraz máme výbornú generáciu hráčov. Ideme postupne, nedávame si veľké ciele. Ako som spomínal, už semifinále by bolo pre nás úspechom. Tento rok je liga opäť kvalitnejšia, hore sú mužstvá, ktoré sa tam minulý rok veľmi neobjavovali, ale myslím, že zaslúžene. Prvá Považská Bystrica hrá výborný hokejbal. Pre nás to bol domáci zápas sezóny, v ktorom súper ukázal svoju kvalitu. Tretinu sme boli lepší my, tretinu oni, napokon rozhodla jediná chyba a šťastie sa priklonilo k nám,“ vracia sa skalický útočník k decembrovému šlágru, v ktorom sa Skalica tešila z víťazstva 3:2 nad Považanmi.

Jarnú časť hráči Hokejmarketu odštartujú už v sobotu dohrávkou proti Jokeritu Petržalka. „Je to prvé jarné kolo po dlhšej prestávke, hráči ešte nebudú rozohratí, tak skôr očakávam bojovný zápas, ktorý rozhodnú maličkosti a hlavne presilovky. A verím že body zostanú u nás,“ hovorí Rampáček.