Skalica

Jaroslav Martinusík: Zápas bol plný šancí, ale brankári ukázali svoje kúzla

Súboj sa Skalice s Ružinovom patril hlavne brankárom. Diváci v celom zápase mohli vidieť iba jediný gól, ktorý napokon domácim zabezpečil trojbodový zisk.

HBK Hokejmarket Skalica –  Leaders Ružinov                          1: 0  (0:0,1:0,0:0)

Gól: Válek

Skaličan Jaroslav Martinusík si myslí, že domáci v tomto zápase uspeli zaslúžene, no zároveň ocenil aj výkon hráčov súpera.Tento zápas bol plný šancí ale brankári ukázali svoje kúzla. Osobne si myslím, že sme boli lepším mužstvom, ale aj na Ružinove bolo cítiť, že potrebujú body a snažili sa vyhrať čo im náš skvele chytajúci mladík v bráne prekazil. Gólovo to nebol veľmi atraktívny zápas ale určite si divák prišiel na svoje aj bez gólov.

Hrdinami tohto zápasu boli na oboch stranách brankári. Mladík Ivan Poláček v bráne Skalice napokon nepustil za svoj chrbát ani jednu loptičku a pripísal si tak prvé extraligové čisté konto. To sa samozrejme neobíde bez nejakého toho príspevku do šatne. Samozrejme, chladnička sa bude musieť naplniť, plus nejaký ten poplatok. Náš pokladník to má pod palcom, povedal s úsmevom Martinusík.

Skalica sa v zostávajúcich zápasoch základnej časti ešte teoreticky môže posunúť z tretieho miesta vyššie, no podľa Martinusíka sa už jeho tím, viac ako na vylepšenie aktuálnej pozície, sústredí na to, aby sa pripravil na vyraďovacie boje. Rozlosovanie máme také, že by sme nasledujúce zápasy mohli zvládnuť, čiže to, že by sme sa mohli posunúť vyššie, je reálne, ale na to sa nesústredíme. Pomaličky sa už sústredíme na play-off. Výhodou pre nás je, že ho budeme začínať doma.  

Foto: Clehajtra Production