Svitana Lukáš

Lukáš Svitana : Niečo podobné sa mi už podarilo asi pred štyrmi rokmi.

Ústrednou postavou šlágra kola medzi ŠKB Martin a VIppokepro Kežmarok bol útočník hostí , Lukáš Svitana. Osud zápasu zobral do svojich rúk v druhej polovici zápasu a čistým hetrikom rozhodol o víťazstve aktuálne 5. tímu tabuľky

Svitana Lukáš 2Lukáš, gratulujeme k výhre aj k tvojmu výkonu. Už sa ti niekedy niečo podobné podarilo ?

Áno , podarilo , ale presný čas si nespomínam. Myslím, že to bolo niekedy pred 4 rokmi.

Ako by si zhodnotil zápas v Martine ?

Bol to divoký zápas. Začali sem dobre a v prvej tretine sme boli lepším tímom. V kabíne sme si povedali , že budeme pokračovať v tomto trende no vinou zbytočných chýb sme súpera dostali na koňa. Martin už viedol 4-1 a následne na to potom 5-3. Moje góly sú predovšetkým zlepšenej hry celého tímu v druhej polovici zápasu. Bojovali sme až do konca a vyplatilo sa nám to. Martinčanei odchádzali postupne aj fyzicky.

Opíš nám teda prosím ako sa zrodil rozhodujúci moment zápasu. Rozhodujúci gól padol až v poslednej minúte.

Áno presne tak. Na ihrisko sme na posledné striedanie nastupovali pár sekúnd pred koncom 44. minúty. Hra sa prelievala zo strany na stranu, Martinčania boli v našom obrannom pásme, mali šancu, náš brankár vyrazil loptičku pred seba, dostala sa k Liborovi Teplickému a ja som videl , že na ľavej strane ihriska je veľa priestoru , zbehol som si tam, Libor ma našiel a asi meter za modrou čiarou som príklepom vystrelil. Loptička prešla pomedzi nohy domáceho brankára. Bolo to 5 sekúnd pred koncom. Domáci to už trošku podcenili, možno rátali s tým, že sa to už dohrá.

Toto víťazstvo je pre Vás veľmi dôležité a takmer určite Vás posúva do play off. Nálada v kabíne je teda asi dobrá.

Áno je to tak, U nás v kabíne panuje už dlhodobo dobrá nálada.