Vrutky leto 5

Majster z Vrútok pred novou sezónou: „Nie je dôležité dostať sa na vrchol, ale udržať sa tam!“

Vrútočania majú za sebou historickú sezónu. Úspechy ich mládežníckych tímov dokázala napodobniť KOMETA tým najkrajším spôsobom. Titulom víťaza HEL. Aj preto vládla počas celého leta vo Vrútkach veľká spokojnosť a pohoda. 

„Leto bolo a teda stále je, krajšie o titul. Užívame si to, no myslím, že eufória už opadla. Každý z nás si splnil sen o titule, preto sa už hokejbalom ideme zabávať a užívať si základnú časť plnými dúškami.“ začal svoje rozprávanie o letnej príprave majstra Martin Kolčák. 

Vrutky leto 1

„Nemáme žiadne ciele, ale do play off sa chceme dostať z čo najlepšej pozície. Letnú prípravu sme začali, myslím ako prví, aj keď sezónu sme mali najdlhšiu. Trénujeme tri krát do týždňa, pričom sme sa venovali hlavne sile. Od budúceho týždňa ideme do rýchlosti a techniky.“ pokračoval Kolčák.

Vrutky leto 2

Sezóna bola pre Vrútky dlhá a tak si môžu Vrútočania pripadať vlastne ešte rozohraní. Plánujú aj nejaké prípravné zápasy? „Prípravný zápas alebo turnaj neplánujeme, keďže sezóna bola dlhá, chceme si ešte užiť posledné kompletné víkendy s rodinami, priateľmi a hlavne bez hokejbalu 😉 prezradil Kolčák.Vrutky leto 3

Otázka kádra býva vždy chúlostivou témou, najmä na začiatku sezóny. Ako sa Vrútočania vyrovnajú so stratou motivácie niektorých starších hráčov po získanom titule? „Čo sa týka zostavy, veľké zmeny nenastali alebo sa mi niektorý hráči ešte nevyjadril. Pár chalanov stratilo motiváciu, no verím, že ju nájdu. Chcem im aj takto odkázať a budem citovať jedného hokejistu ,,NIE JE dôležité dostať sa na vrchol, ale zotrvať tam!“ Samozrejme Martin Lihan sľúbil po sezóne zavesiť tenistky na kliniec, no chcel by ešte absolvovať Československý pohár. Preto s nami stále trénuje. Má však svoj svet, pretože tvrdí, že on už nohy cvičiť nepotrebuje 😀 Ďakujeme mu za všetko čo pre Kométu spravil a stále robí, aj keď už iba ako hosť. 😀 😀 zakončil tréner Komety Vrútky, Martin Kolčák.

Úradujúci šampión HEL - HBK KOMETA VRÚTKY
Úradujúci šampión HEL – HBK KOMETA VRÚTKY