Salajka Michal

Michal Salajka : „Tempo bolo rýchle, aspoň nám nebola zima“ (úsmev)

Vysoký, silný a nekompromisný obranca majstra zo Skalice, Michal Salajka, nie je zvyknutý na prehry v domácej „The Palety aréna“. V sobotu však musel skloniť hlavu pred dobre hrajúcim súperom z Petržalky. O svojich pocitoch nám povie v krátkom rozhovore.

Michal, prvý jarný zápas priniesol veľmi svižný hokejbal z oboch strán. Vyzeralo to skoro ako také malé pred play-off. Výsledok vás a vašich fanúšikov asi zaskočil …..

Musím povedať, že na prvý jarný zápas som bol prekvapený tempom v akom sa hralo. Ale je iba dobre, že po zimnej prestávke sa začalo v rýchlom tempe. Aspoň nám nebola zima. ( úsmev ) 

salajka michal 4

Napriek prehre to z Vašej strany nebolo zlé, dokázali ste si vytvoriť šance no obrana Jokeritu v sobotu fungovala dobre a navyše ju podporil aj výborný brankár Oboril. Vidíš vo vašom výkone aj pozitíva ? 

Prehra nás samozrejme mrzí, lebo sme mali nespočetné množstvo šancí na strelenie gólov, ale musím priznať, že brankár Jokeritu Oboril a obetaví obrancovia, mali svoj deň a vychytali nás. V našej hre vidím pozitíva ale aj negatíva. Pozitívom bolo to, že sme boli viac času na ihrisku lepším mužstvom no negatívne bolo to , že sme vytvorené šance nedokázal premeniť a preto sme prehrali. Hostia dokázali využiť šance, ktoré si vytvorili a preto vyhrali. 

Salajka michal 3

V zápase nenastúpil Jaro Martinusík, aký bol dôvod jeho absencie ? 

Jaro si žiaľ musel plniť pracovné povinnosti. Chýbali nám však aj ďalší dvaja dôležití, zranení hráči nášho kádra, Zelenka a Daniel. 

V ďalšom kole privítate nebezpečné Vrútky. Čo na ne vymyslíte ? 

Vrútky sú húževnaté , nebezpečné mužstvo, no nič zvláštne vymýšľať nebudeme. Dôležité bude, aby sem zlepšili našu efektivitu v koncovke a verím, že potom budeme úspešní.