LG radosť po 4. zápase

Môžeme sa vo Vrútkach tešiť na pravé hokejbalové peklo?

Zraky všetkých fanúšikov hokejbalu na Slovensku upierajú pohľad na mestečko Vrútky. Už zajtra o 13:00 tu totižto vypukne bitka, ktorá definitívne určí, kto sa bude na konci radovať a komu ostanú len oči pre plač. Čaká nás veľké finálové divadlo tohtoročnej Hokejbalovej Extraligy. A lepší príbeh by mu nenapísal snáď ani Shakespeare. O tom kto sa stane nakoniec víťazom HEL 2017/18 rozhodne piaty zápas medzi Kometou Vrútky a LG Bratislava. Šance sú mimoriadne vyrovnané a rozhodovať budú maličkosti. Pozrime sa na to, ktoré by to mohli byť.

Menšie ihrisko vo Vrútkach

Každý súper, ktorý pricestuje do Vrútok sa musí popasovať s tamojším menším ihriskom. To sa hráčom LG Bratislava podarilo hneď v prvom zápase finálovej série, keď si pripísali víťazstvo po predĺžení. To ale nič nemení na tom, že ho domáci hráči za ten čas už poznajú dokonale, a práve tento fakt môže v konečnom dôsledku nakloniť misky váh v ich prospech.

Domáce publikum

Vo Vrútkach a okolí musí ich doterajšia úspešná cesta Playoff HEL rezonovať. Práve tá je najlepšou pozvánkou pre všetkých fanúšikov, ale aj zvedavcov, aby sa v sobotu o 13:00 zastavili na štadióne vo Vrútkach a povzbudili svojich chlapcov. A to veru vrútockí fanúšikovia vedia dokonale. Štadión, aj vďaka jeho umiestneniu, dokážu premeniť na hotové peklo a tým hnať Kometu za víťazstvom. Nás zaujíma aj to, koľko fanúšikov z Bratislavy si nájde cestu na sever republiky?

IMG_0701

Fanúšikovia z Vrútok podporovali svojich chlapcov aj počas zápasovv hlavnom meste.

Posledný zápas

V poradí štvrtý semifinálový zápas, ktorý bol pre Vrútky doslova fackou, sa môže odraziť na ich psychike aj v sobotu. LG Bratislava si po výhre 7:0 vynútilo piaty rozhodujúci zápas. Na druhej strane sa hovorí, že po hodoch príde bolenie brucha. Uvidíme.

Krásny hokejbal versus skúsenosti

Kometa Vrútky predvádza túto sezónu naozaj krásny kombinačný hokejbal. Ich forma dokonale graduje ku koncu sezóny a občas to vyzerá, že na ihrisku sa hráči vidia aj poslepiačky. Naopak LG predvádza viac silový a fyzický hokejbal, kde to niekedy vyzerá, že chcú loptičku dotlačiť do bránky aj s brankárom. V ich prospech hovoria aj väčšie skúsenosti. Veď v ich radách stojí napríklad aj reprezentačný kapitán Jozef Minárik.

IMG_0667

Hráči LG Bratislava už niekoľkokrát ukázali svoju nezlomnú vôľu.

Ako to nakoniec dopadne sa dozvieme už o necelých 24 hodín. Uvidíme, čo rozhodne o tom, kto sa stane majstrom Hokejbalovej Extraligy. Za predvedené výkony by si tento titul určite zaslúžili obidve mužstvá. To však možné nie je, preto môžeme s určitosťou povedať, že zajtra bude vo Vrútkach to pravé hokejbalové peklo! Nech už z neho vyjde lepšie Kometa Vrútky alebo LG Bratislava. Príďte si ho vychutnať na vlastné oči! A na záver ešte obligátna otázka. Kto to bude podľa vás?

finale 1