LG Bratislava

V Nitre sme podali tímový a takticky zvládnutý výkon, hovorí Michal Šalka

Hokejbalisti LG Bratislava vycestovali v sobotu na zápas do Nitry, ktorá chcela potvrdiť dobrú formu z predchádzajúceho víkendu, keď dvakrát uspela. Bratislavačania však žiadne prekvapenie nepripustili.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra –  LG ABHOKEJ Bratislava               0: 5  (0:1,0:1,0:3)

Góly: Šalka, Ondrušek, Bilík, Pukalovič, P. Slovák

Hráči LG Bratislava prišli do Nitry s jasným cieľom zobrať si tri body. To sa im darilo napĺňať už od úvodu a hoci stav 0:2 po dvoch tretinách dával domácim malú nádej na zvrat, nič také sa nekonalo. V tretej tretine všetky plány Nitry zmarili hostia tromi gólmi.

Podľa strelca úvodného gólu zápasu Michala Šalku boli hostia v hlavách nastavený na víťazstvo už pred úvodným buly. Pred zápasom sme si povedali, že si ideme pre tri body a nič iné nás nezaujíma. V šatni bola výborná nálada a každý každého povzbudzoval.

Pozitívne nastavenie hráčov LG Bratislava sa napokon prejavilo aj na ihrisku. V zápase sme robili veci, ktoré sme trénovali, vychádzal nám prechod cez stredné pásmo a v obrane sme sa dopĺňali a pomáhali sme jeden druhému. Som rád, že nám to tam padlo a brankár nás podržal a udržali sme zápas na nulu. Z môjho pohľadu to bol výborný, tímový a dobre takticky zvládnutý výkon.

Hokejbalisti LG Bratislava sa momentálne nachádzajú na štvrtej priečke tabuľky a ich cieľom je si túto výhodnú pozíciu pred play-off udržať. Cieľom je pre nás umiestniť sa do štvrtého miesta, aby sme play-off začínali doma. Všetky zostávajúce zápasy základnej časti odohráme v domácom prostredí, takže v každom chceme naplno bodovať.