BARAZ

Predkolo baráže HEL, Indiáni s problémami.

Strhujúci záver HEL ešte mnohým fanúšikom nedá spávať a už tu máme baráž o postup do ročníka 2018/2019. Pozrime sa teda na prvú dvojicu, ktorá odohrá predkolo baráže na dve stretnutia systémom UEFA, pričom v prípade, že oba tímy vyhrajú v riadnom hracom čase po 1 zápase alebo ak sa oba zápasy skončia remízou, o postupujúcom rozhodne 10 minútové predĺženie, prípadne trestné nájazdy v druhom zápase. 

  1. zápas: HBK Nové Zámky – Indians Bratislava, sobota 2.6.2018 o 13:00
  2. zápas: Indians Bratislava – HBK Nové Zámky, nedeľa 3.6.2018 o 10:00

Favoritom tohto predkola by mohli byť hráči Nových Zámkov, ktorí majú s HEL viac skúseností, ako draví Indiáni. Tí sa však celú sezónu na baráž poctivo pripravujú v ZHBL. Séria preto môže byť vyrovnaná a napínavá až do konca. Víťaz tohto dvojzápasu vyzve v priamom boji o postup predposledný tím HEL, ktorým bol český Třinec.

Tomáš Parma, HBK Nové Zámky, Generálny manažér: Prípravu sme riešili tréningami 2 krát týždenne, trénerom mužstva je pán Martin Šurnovský. Je to tréner s dlhoročnými skúsenosťami, či už hokejovými alebo hokejbalovými. Káder je postavený výlučne na hráčoch , ktorý aj v minulosti boli hráčmi HBK Nové Zámky, resp. pochádzajú z Nových Zámkov. Cieľom je samozrejme postup a v prípade, že sa nám postup podarí,  v HEL zabojovať o čo najvyššie priečky. Po predchádzajúcom účinkovaní v Extralige vieme čo nás čaká a akých chýb sa máme vyvarovať. My, ako vedenie, spravíme všetko preto , aby sme vytvorili hráčom adekvátne podmienky tak, ako v minulosti, všetko ostatné je už na hráčoch, ich ochote a prístupe.

Tomáš Vodička, Indians Bratislava, generálny manažér: Mali sme na súpiske 20 hráčov no zdravotne máme veľké problémy, máme veľkú maródku, určite ideme do zápasov, ale necháme sa prekvapiť, ako to nakoniec dopadne. Ciele si nedávame, skúsime to, zabojujeme a potom sa uvidí.

Systém predkola baráže o HEL:

Odohrajú sa dva zápasy. Nepredlžuje sa. Teda ak zápas skončí remízou po 45 minútach, je koniec. 
Predlžuje sa iba po skončení druhého zápasu a to iba v prípadoch : 
  • ak by každý z tímov vyhral po jednom zápase s rovnakým rozdielom v skóre ( 5-3 , 0-2 ) 
  • ak by oba zápasy skončili remízou (1-1,2-2)
V týchto dvoch prípadoch sa predlžuje 1×10 minút a ak sa nerozhodne v predĺžení, nasledujú samostatné nájazdy, po 5 na každej strane.  
  • Ak by tím A vyhral nad tímom B prvý zápas o 3 góly a prehral druhý zápas o 2 góly, postupuje tím A.  
  • Ak prvý zápas skončí 1-1 a druhý zápas skončí 2-2, ide sa do predĺženia. Do predĺženia sa ide aj v prípade, ak budú mať oba tímy po jednom víťazstve a rovnaké skóre strelených a obdržaných gólov. 
  • Nehrá sa na pravidlo o góle strelenom na ihrisku súpera.