letko

Proti Diakovej to bolo najmä o našej obrane, tvrdí Andrej Letko

V priebehu mesiaca hneď dvaja brankári bratislavských tímov vychytali nulu v zápasoch proti Diakovej. V dohrávke 17. kola sa to v polovici februára podarilo Petrovi Moškovi z LG, o necelé tri týždne neskôr vyšiel podobný kúsok Andrejovi Letkovi z petržalského Jokeritu.

„Neviem, či sa dá povedať, že nám Diaková ako súper vyhovuje. V sobotu to bolo najmä o našej obrane, ktorá im toho veľa nedovolila,“ chváli Letko svojich zadákov za podiel na výsledku 0:6.

Diakovčania sa podľa neho dostávali do zápasu postupne, najviac nebezpeční boli v poslednej časti hry: „V prvej a druhej tretine mali asi po dve výraznejšie šance. Viac ich bolo až v závere stretnutia, keď na trestnej lavici sedelo niekoľko našich hráčov.“

S akou taktikou Žolíci vstupovali do zápasu? „Od začiatku sme chceli hrať aktívne, dostávať súpera pod tlak. To sa nám darilo a napokon to aj prinieslo úspech,“ vysvetľuje petržalský brankár.

Jokerit sa aktuálne nachádza v zóne postupu a rád by v nej ostal aj po konci základnej časti. Z nej ostáva tímom odohrať ešte štyri kolá. Letko verí, že mužstvo je aktuálne na dobrej ceste: „Myslím, že z nášho pohľadu netreba nič meniť. Momentálne je tím dobre nastavený a ide do každého duelu s cieľom vyhrať. Rovnako treba pristúpiť aj ku zvyšným zápasom.“