Moško 3

Rozhovor s brankárom Petrom Moškom, LG Bratislava

Peter Moško potvrdil svoje veľké kvality. V nedeľu dosiahol na svoj už 7 zápas s čistým kontom v tejto sezóne. Z toho dokázal 3 krát udržať čisté konto v tohtoročnom Play off. A to je úctyhodná bilancia. Vyspovedali sme ho pred zápasom roka. 

Veľmi ťažký zápas v sobotu. Kometa začala vlažne, no postupne pridávala tempo a preberala nadvládu nad zápasom. Ako si to videl ty? 

Vedeli sme, že sobota bude kľúčová, pretože kto spraví ďalší krok, bude bližšie k titulu. Zo začiatku sme hrali svoju hru súpera sme skoro k ničomu nepustili, dali sme gól na 1-0, mali šance na 2-0, no nepadlo to tam. Vrútky vyrovnali zo situácie, kde sme si dobre nepokryli priestor pred bránkou. To ich „nakoplo“ a začali mať viac z hry. Pridali gól po buly, my sme mali tiež šance ale ako hovorím, nepadlo nám to tam. Inkasovaný gól na 1-3 ma veľmi mrzel, pretože som mal voľný výhľad , no loptička tesne predo mnou zaplávala. V presilovke sme ešte znížili na 32-3, ale súper spravil všetko preto, aby to dotiahol do víťazného konca. 

Čo sa odohráva v hlave brankára, keď nastupuje na zápas s tým, že ak ho prehrá, séria skončí?

Ja do zápasu idem vždy s tým, že je 0-0. Nejaký tlak si nepripúšťam. Skôr sobota večer bola pre mňa demotivujúca, pretože som nechytil tretí gól. V nedeľu už bol nový deň. 

Čo ti pomáha pri koncentrácií? Máš nejaké rituály?

Pred zápasom som skôr utiahnutý, s nikým veľmi nekomunikujem, ale niečo vyslovene špeciálne nemám. Z rituálov mám už dlhší čas presný postup pri obliekaní výstroje. Pred každým zápasom to isté. 

LG je partiou veľkých bojovníkov. Dotiahnu svoje ťaženie do víťazného konca? Chýba im už len posledný skalp...
LG je partiou veľkých bojovníkov. Dotiahnu svoje ťaženie do víťazného konca? Chýba im už len posledný skalp…

V nedeľu to bola spanilá jazda zo strany LG. Dlho to však tak jednoducho nevyzeralo, rozhodlo sa prakticky až v polovici druhej tretiny. Potom sa zápas viac menej len dohral, Padol ti ten „oddych“ v druhej polovici zápasu vhod?

V nedeľu to bol zo začiatku rovnaký zápas ako v sobotu. Vrútky mali šance zo štandardných situácií, my sme dokázali opäť streliť prvý gól. Tým sa to „nakoplo“. Dali sme aj ďalšie a už sme boli nezastaviteľní.  Asi sa nám lepšie rá, keď sme pod tlakom vypadnutia. Nemyslím si, že keď je hra na strane súpera, tak mám čas si nejak veľmi oddýchnuť. Bolo veľmi teplo a chytať v plnej výstroji ubíja, keď hra nie je práve na našej strane. 

V sobotu to bude krásne vyvrcholenie tohto ročníka. Ako sa naň pripravuješ a v čom vidíš hlavnú silu Vášho tímu?

Na sobotu sa tešíme, rozhodne sa definitívne, kto bude majster. Prípravu nemám odlišnú, je to ako počas sezóny. Silu sme ukázali v nedeľu, keď sme boli na pokraji sezóny. Musíme zahrať ako jeden tím. Osobne sa na zápas veľmi teším, dúfam, že príde veľa divákov a urobia poriadnu atmosféru, ako sa na finále patrí  budú môcť sledovať kvalitný hokejbal.