Rímsky so zlatom

Rozhovor pred finále. Ján Rímsky – LG Bratislava

Ján Rímsky patrí ku kľúčový hráčom bratislavského LG. Preto sme ho vyspovedali pred prvými finálovými zápasmi série s Kometou Vrútky.

Janko, podstatnou mierou si prispel k postupu LG Bratislava do finále HEL. Vyrovnal si v rozhodujúcom zápase v Považskej Bystrici na 1-1. Ako si na tento moment spomínaš ?

V rozhodujúcom zápase sme smolným gólom prehrávali hneď v úvode. Každý z nás veril, že keď vyrovnáme, podarí sa nám uspieť v zápase. V podstate ten moment prišiel, keď Marián Mikulčík vystrelil a podarilo sa mi loptičku spracovať vo vzduchu a snažil som sa hneď z otočky vystreliť a ten gól tam padol. Bol som veľmi štastný, ako aj celé mužstvo.

V sobotu Vás čaká úvodný zápas finále proti Vrútkam. Ako prebieha Vaše príprava v týždni ?

Prípravy pred finále sú rovnaké ako pred play off. Snažíme sa hlavne o tom, aby nás bolo čo najviac na tréningoch a tým utužiť ešte viac kolektív. Myslim si, že sa nám to darí.

Ján Rímsky sa už v zostave LG Bratislava naplno udomácnil a patrí k jeho oporám.
Ján Rímsky sa už v zostave LG Bratislava naplno udomácnil a patrí k jeho oporám.

Koľké je to tvoje finále ? Ako si spomínaš na tie predošlé v drese Ružinova ?

Ak si dobre spomínam, malo by to byť moje 10. finále celkovo. So štyrmi rôznymi mužstvami. Každé jedno mužstvo mi dalo veľa, ale keďže moje začiatky siahajú do Ružinova a som stále jeho hráčom tak najviac spomínam na tie s Ružinovom. Práve tomuto mužstvu ďakujem za to, že hokejbal milujem nadovšetko.

Ako vidíš Vášho finálového súpera ? Bude Vám jeho hra vyhovovať ?

Súper do finále sa nevyberá. Je pravda, že v základnej časti sme 2 krát s Vrútkami prehrali, tak to môže vyzerať zle, ale rovnako tak sme ani raz neporazili Považskú Bystricu, ktorú sme v semifinále vyradili. 

Kde teda vidíš cestu pre LG k titulu po dlhých 8 rokoch ?

Cestu k titulu u nás vidím v skúsenosti celého mužstva, tiež v disciplíne, čo sa nám zatiaľ aj darí predvádzať na ploche.