Čavajda Kometa

Rozhovor pred finále, Stanislav Čavajda, Kometa Vrútky.

Strelil rozhodujúci, tretí gól piateho semifinálového zápasu. V celej sérií s Jokeritom patril k rozdielovým hráčom. Stanislava Čavajdu sme si pozvali na rozhovor pred úvodnými zápasmi finále s LG Bratislava.

Stano, semifinálovú sériu ste zvládli. Aké boli oslavy ? Bol vôbec čas aspoň na malé pivko ?

Áno, nejakí ten čas sa našiel, posedeli sme u nás na ihrisku a ostalo s nami aj par blízkych fanúšikov. Pivko, nejaké to občerstvenie v podobe vietnamských pochutín sa ušlo každému. Za čo patrí vďaka našim prajným fanúšikom. 🙂

Čaká Vás finále. Po prvý krát v histórií. Čo ťa napadlo ako prvé keď si si skutočne uvedomil že v ňom ste?

Áno, je to úspech pre A-čko. V mládežníckych kategóriách sa nám takéto veci darili častejšie. Takže som len rád, že sa nám to podarilo konečne potvrdiť aj v mužskej kategórii. A uvedomiť si, že teraz musíme spraviť zas o čosi viac, aby sme mohli dosiahnuť na tu najvyššiu priečku.

Stanislav Čavajda je jedným z kľúčových dôvodov postupu Komety Vrútky do finále HEL.
Stanislav Čavajda je jedným z kľúčových dôvodov postupu Komety Vrútky do finále HEL. ( foto by Adrián Danaj Photografy ) 

LG Bratislava je súper, ktorý je veľmi skúsený. V základnej časti ste ho ale dva krát zdolali a pomerne jasne hovorí aj skôre zo vzájomných zápasov, celkovo 11-3 vo Váš prospech. Viete na LG hrať ?

V základnej časti sme ich dokázali zdolať svojou aktivitou a výbornou koncentráciou na zápas. A to chceme nadviazať aj vo finálovej sérii.

Vrútocký divák vytvoril v rozhodujúcom zápase série s Jokeritom vynikajúcu atmosféru. Asi očakávaš veľké návštevy… Čo by ťa v tomto smere potešilo ?

Samozrejme, diváci boli skvelí. Bolo vidno, že ich zápas bavil a radovali sa s nami z víťazstva. Na finále by si mohlo nájst cestu ešte viac divákov, ale bude to závisieť aj od počasia. Budem rád, ak ich našou hrou budeme baviť naďalej.

Kadiaľ vedie cesta Vrútok k zisku zlatých medailí ?

Ako som už hore spomínal, koncentrovanosť na zápas, srdiečko a streliť vždy o gól viac ako súper.