IMG_0578

Stanislav Čavajda pred veľkým finále: „Na tento zápas sa nesmierne tešíme!“

Už v sobotu sa rozhodne o držiteľovi titulu majstra tohtoročnej edície HEL. Netrúfneme si tipovať, ktorý z dvoch tímov, by mohol mať k vysnívanej méte bližšie. Rozhodne však vieme, že diváci vo Vrútkach sa môžu tešiť na súboj ako remeň. Ako ho vidí majster v disciplíne, zvanej vhadzovanie – Stanislav Čavajda sa dozviete v našom rozhovore.

Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší. Vám sa prvá šanca na ukončenie finálovej série nepodarila a to doslova. Už ste to hodili za hlavu?

„Posledný zápas naznačil že asi áno. Ale skôr to bolo v tom, že sme sa neriadili pokynmi trénera, nehrali, zahadzovali sme zbytočne lopty a to súper využil. Samozrejme bol to len pomyselný bod v sérií nech skončil akokoľvek.“

Je pred nami piaty rozhodujúci zápas, v ktorom pôjde o všetko. Dostavila sa už u teba nejaká nervozita, alebo takéto momenty zvládaš s chladnou hlavou?

„Nervozita nie prevláda nadšenie. A myslím že hovorím za všetkých že sa na tento zápas nesmierne tešíme.“

IMG_0580

Stanislav Čavajda zvláda vypäté situácie veľmi dobre. Práve preto je voľbou číslo jeden na buly v najdôležitejších chvíľach zápasu.

Máte výhodu domáceho prostredia. Dá sa to však pri tak vyrovnaných bojoch v playoff brať ešte ako výhoda?

„Mierna výhoda tam je, viac poznáme svoje ihrisko, nemusíme nikam cestovať a samozrejme divácka podpora vždy dodá ešte väčšiu chuť bojovať.“

Keď sa obzrieš za doterajším priebehom finálovej série, čo si myslíš, že môže rozhodnúť piaty zápas?

„Určite väčšie srdiečko, bojovnosť a kúsok aj toho šťastíčka aby to tam padalo.“

Vrútky sú malé mestečko a váš tím mu robí to najlepšie meno a určite veľkú reklamu. Rezonuje váš úspech medzi obyvateľmi? Vnímaš to aj mimo ihriska?

„Myslím, že to viac vnímajú skôr ľudia z nášho okolia kde sa pohybujeme, kedže väčšina z nás vo Vrútkach nebýva. Samozrejme si to všimli aj vo Vrútkach, zápasy navštevuje čoraz viac ľudí a v sobotu ich chceme potešiť a dať do zápasu všetko.“

Môžeme sa tešiť na podobné peklo aj v sobotu vo Vrútkach?

Bez ohľadu na to, ako to v sobotu dopadne. Už teraz je jasné, že oba tímy si za doterajšie výkony vo finálovej sérii zaslúžia uznanie a nám neostáva nič iné, ako sa tešiť na to najlepšie možné vyvrcholenie ďalšieho skvelého ročníka HEL!