jokerit brankari oboril

Zápasy so Skalicou sú vždy nevyspytateľné, tvrdí Stanislav Oboril

Prvé jarné stretnutie medzi Skalicou a Jokeritom malo okrem dvojgólového navrátilca Miroslava Božika ešte jedného hrdinu.

Stal sa ním brankár Jokeritu Stanislav Oboril, ktorý od trénera Andreja Augustína dostal dôveru a proti Záhorákom strážil svätyňu Petržalčanov. Napokon absolvoval vydarený duel, inkasoval iba jeden gól z hokejky Richarda Váleka a výraznou mierou sa podpísal pod výhru 3:1 nad aktuálnym majstrom.

„Vždy je na trénerovi, ako sa rozhodne,“ vysvetľuje petržalský gólman nasadzovanie brankárov na jednotlivé zápasy. „Ja som stopercentne pripravený na každý zápas, či už budem alebo nebudem chytať. Snažím sa pomôcť mužstvu ako sa len dá, či už chytám alebo som za mantinelom a povzbudzujem. Som však vďačný za každú príležitosť a keď ju dostanem, snažím sa podať stopercentný výkon a pomôcť tímu.“

Pripravovali sa vonku

Táto snaha mu dokonale vyšla aj cez víkend a Jokerit získal prvé jarné body. Opätovné naštartovanie sa po dvojmesačnej pauze pritom nie je jednoduchou záležitosťou. „Jasné, rozbeh bol pomalší, veď to bol prvý zápas po dlhej zimnej prestávke. Naša príprava však pozostávala prevažne z tréningov vonku, mali sme aj prípravný duel s Ružinovom, takže to pre nás nebol až taký šok, že po dlhom čase hráme s hokejkami,“ hovorí s úsmevom Oboril.

Ako sa mu chytalo proti tak silnému súperovi, akým je skalický Hokejmarket? „Proti Skalici sa vždy ťažko chytá, je to kvalitný tím. Ale ako som už povedal, mali sme dobrú zimnú prípravu, mali sme natrénované. Nastupoval som na stretnutie s pokojom, s vedomím, že máme na to, aby sme ich porazili. Naše zápasy so Skalicou sú vždy špecifické, nevyspytateľné. Minulú sezónu nás dvakrát porazili, v tomto ročníku sme im to vrátili. Nehrá rolu ani postavenie v tabuľke, aj keby boli oni tretí a my poslední, so Skalicou jednoducho vieme na seba hrať.“

Prioritou play-off

Jokerit Petržalka momentálne okupuje siedmu priečku tabuľky a v play-off nechce chýbať. Práve účasť vo vyraďovacích bojoch je klubovou prioritou. Z akého miesta by do nich Žolíci mohli postúpiť, ostáva zatiaľ nevyriešenou otázkou.

Postavenie v tabuľke vyznieva síce nelichotivo, no myslím si, že nezodpovedá našej hre a výkonom mužstva. Medzi tímami na piatom až ôsmom mieste sú len malé rozdiely. Pokojne môžeme po základnej časti skončiť na tretej, ale aj ôsmej priečke. Predovšetkým chceme urobiť play-off a dostať sa v ňom čo najvyššie. Viem, že kvalitný tím na to máme,“ uzatvára Oboril.